Dwa tygodnie zimowego wypoczynku w "Przystani" minęły bardzo szybko. Każdy kto pozostał w Placówce na czas ferii mógł wybrać dla siebie ciekawe zajęcia.

Na powitanie ferii wychowawcy zorganizowali bal karnawałowy, na który przybyły wróżki, czarownie, koty i inne ciekawe postacie. W wielką chęcią korzystaliśmy z uroków zimy a więc jak co roku szlifowaliśmy jazdę na lodzie w Łaziskach Górnych. Odwiedziliśmy także pobliskie Żory gdzie w kinie „Na Starówce” zobaczyliśmy film pt „Kacper i Emma”, a następnie zjedliśmy pyszną zupę w żorskim barze mlecznym. Pod koniec pierwszego tygodnia ferii dzieci wzięły udział w konkursie pobijania rekordów Guinessa. Wychowankowie brali udział w kilku konkurencjach sprawnościowych, między innymi: odbijanie dwoma balonami w tym samym czasie, stanie na jednej nodze, slalom z piłeczką i książką na głowie itp. Na długo w naszej pamięci pozostanie wycieczka do Telewizji TVT w Rybnika, gdzie wychowankowie mogli zobaczyć jak telewizja funkcjonuje od drugiej strony szklanego ekranu. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód dziennikarza i mogły wczuć się w jego rolę podejmując próbę poprowadzenia prognozy pogody przed kamerą. Było wiele śmiechu i radości a to cenne doświadczenie zapamiętamy na długi czas. Dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej wychowankowie mogli również zobaczyć teatrzyk Art.-re z Krakowa w przedstawieniu „Spiąca królewna”. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami wychowankowie uszyli z filcu serduszka, które następnie podarują wybranej osobie. Oczywiście podczas ferii nie zabrakło zajęć plastycznych o tematyce zimowej jak również maratonu bajkowo-filmowego podczas którego wychowankowie zobaczyli  bajkę pt „Kraina lodu” oraz film „Hobbit”. Na pożegnanie ferii podopieczni pojechali na bowling-kręgle do Łazisk Górnych.

Ferie minęły szybko ale w przyjemnej atmosferze. Zostaną za to wspomnienia. Teraz trzeba zabrać się do pracy w drugim semestrze nauki szkolnej. Pocieszające jest to, że za rok znów będą …ferie.

Goście

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisaj imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Szukaj