Nadszedł Nowy Rok a wraz z nim w naszej Placówce nastąpiły zmiany. Obecnie Placówka "Przystań" rozpoczęła swoją działalność pod patronatem Centrum Społecznego Rozwoju z Łazisk Górnych. Nowym kierownikiem Placówki została Pani Małgorzata Sitko-Rogowska. Placówka nadal będzie funkcjonowała dla naszych podopiecznych w godzinach od 14 do 18.

Telefon kontaktowy do Pani Kierownik - 503 878 672

         23.12. 201r  odbyła się Wigilia dla wychowanków naszej Placówki. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia sobie życzeń. Następnie wspólnie zasiedliśmy do stołu, aż w końcu nadszedł czas na wręczenia świątecznych paczek. Kilka osób otrzymało również specjalne wyróżnienie i dodatkowy upominek za systematyczność oraz zaangażowanie w życie Placówki.

 

      16.12.2015r w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Jasełka z udziałem naszych podopiecznych. Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miasta Orzesze, dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, byli pracownicy Placówki oraz rodzice naszych wychowanków. W tym roku wychowawcy przygotowali jasełka w innej odsłonie niż zwykle a inspiracją stała się postać z baśni pt "Dziewczynka z zapałkami". Po krótkim przedstawieniu wychowanki zaprezentowały piękny układ choreograficzny z szarfami. Na koniec głos zabrała Pani kierownik Placówki Monika Juranek. Złożyła gościom świąteczne życzenia oraz podsumowała swoją wieloletnią działalność w Placówce. Po występach nadeszła chwila relaksu przy słodkim poczęstunku. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również za upominki i smakołyki dla naszych wychowanków

     Kończy się jesień i wielkimi krokami nadchodzi zima a wraz z nią Święta Bożego Narodzenia. Przyszła wiec pora aby w naszej Placówce zmieniła się dekoracja. Na oknach i lampach pojawiły się już płatki śniegu, mikołajki i bałwanki a choinka rozświetliła naszą Placówkę. Dzięki temu Święty Mikołaj mógł pod nią zostawić słodkie niespodzianki dla naszych podopiecznych. Dziękujemy Mikołajowi i zapraszamy go znowu za rok. Postaramy się być tak samo grzeczni  Śmiech

   Każdego roku pod koniec października świętujemy w naszej Placówce Dzień Dyni. Tematem przewodnim tego dnia była oczywiście dynia i jej wartości odżywcze. Nasi podopieczni dowiedzieli się jakie są zdrowotne właściwości dyni oraz jakie przysmaki można z niej przygotować w kuchni. Oczywiście każdy wychowanek przygotował również śmieszny dyniowy lampion a najlepsze dzieła zostały nagrodzone przez wychowawców.

      Niestety wakacje dobiegły już końca i czas na powrót do szkoły. Zanim jednak powrócimy do książek powspominajmy jeszcze co wydarzyło się w Placówce w drugim miesiącu wakacji. Oczywiście kiedy żar lał się z nieba wypoczywaliśmy na basenie "Żabka" w Łaziskach Górnych. Podczas chłodniejszych dni podopieczni piekli pizzę, oglądali bajki i filmy, tworzyli zwierzęta z kamieni, akwarium w słoiku, owady z drucików kreatywnych i wiele innych dzieł. Oprócz tego bawiliśmy się wspólnie w podchody na terenie Orzesza, projektowaliśmy stroje podczas dnia mody, odwiedziliśmy siłownię pod chmurką i plac zabaw w Żorach. Jednak największą atrakcją wakacji była wycieczka do miasteczka westernowego "Twinpigs" w Żorach, dla tych podopiecznych, którzy zgromadzili największą ilość punktów ciągu całego roku szkolnego i wykazali się największym zaangażowaniem w życie Placówki. Dzieciaki były bardzo zadowolone korzystając ze wszystkich atrakcji miasteczka a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy więc czas na pożegnanie wakacji i powitanie nowego roku szkolnego z radością i uśmiechem.

Goście

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisaj imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Szukaj